Buffy přemožitelka upírů

Kdo a o jakou roli se ucházel na konkurzu k seriálu Buffy?

13. dubna 2012 v 20:08

Možná vás překvapí informace, že Sarah Michelle Gellar (Buffy) šla na konkurz s cílem získat roli Cordelie a Charisma Carpenter (Cordelie) zase chtěla roli Buffy.

O tuto hlavní roli samozřejmě neměla zájem jen ona, ale i další představitelky, které se v seriálu nakonec objevily v jiných rolích - Elizabeth Anne Allen (Amy, pokud vám to nic neříká, snad vám napoví, že tři roky byla krysou), Mercedes McNab (Harmony) a Julie Benz (upírka Darla, která přeměnila Angela v upíra, více jsme ji mohli vidět v seriálu Angel). Mimochodem byla to už druhá role, kterou v souboji se SMG prohrála. Tou první byla Kendall Hart v "All my children" (Všechny moje děti). O roli Buffy se také pokoušeli herečky jako Katie Holmes a Selma Blair.

Další zajímavostí je, že Christian Kane (Lindsay ze seriálu Angel) se ucházel o roli Rileyho Finna v Buffy. James Marsters (Spike) a Nathan Fillion (kazatel Caleb) se pokoušeli získat roli Angela. Danny Strong (Jonathan) měl zálusk na postavu Alexe. A Bianca Lawson, která si zahrála přemožitelku Kendru, měla původně hrát roli Cordelie.

A v seriálu si chtěla zahrát dokonce i zpěvačka Britney Spears. Měla se objevit v díle "I was made to love you" v roli robotí dívky April, ale nakonec odstoupila kvůli nastávajícím konfliktům.

Konec světa... zase?!

13. dubna 2012 v 20:06
První apokalypsa proběhla už v první řadě seriálu - 1x12 Prophecy girl. Pán byl po zemětřesení uvězněn v podzemí jednoho Sunnydalského kostela. Díky chystané sklizni měl šanci se svého vězení zbavit. Kdyby tento upír na svět přišel, vypadalo by to tady jako při následku přání v jedné epizodě třetí série (3x09 The wish). Buffy je předurčeno utkat se s Pánem a zemřít - tak se i stane. Upír Pán ji kousne a pak utopí. Ale Alexovi se podaří Buffy vzkřísit a přemožitelka dostává šanci znovu se s Pánem utkat, a tentokrát ho porazí.

Apokalypsa číslo dvě potkala Buffy v podobě Spika a Drusilly. Ti totiž poskládali Soudce, démona, jenž měl schopnost lidi uvnitř spálit a tím jeho síla rostla od minuty k minutě. Za čas by mohl až několik set lidí nechat shořet najednou pouhým pohledem. Buffy se proti němu postavila s raketometem v ruce a uspěla.

Pro diváky byl nejzajímavější konec druhé řady a následky ve světě při epizodě 2x22 Becoming, kde chtěl Angel démona Acathlu opětovně probudit. To by doslova znamenalo "Peklo na Zemi". Buffy a Angel bojovali s mečem v ruce v rovném souboji - "přemožitelky a upíra". Ale při jejich souboji, kouzlo provedené Willow na navrácení Angelovy duše, zapůsobilo a Angelus dostal svou duši zpět. Ale bylo příliš pozdě, Acathla již otevřela portál do pekelné dimenze a Buffy neměla jinou možnost než upíra políbit a "poslat do pekel", aby se portál opět zavřel.

Apokalypsa číslo čtyři je nemnohým známá - stala se "vedlejší událostí" v díle 3x13 The zeppo. Hlavní děj se točil kolem "věčného smolaře" Alexe. Ten narazil v noci na živé umrlce. Při nočním kolotoči stihl sex s přemožitelkou a ještě musel zneškodnit ve škole nebezpečnou bombu, a to byl bravurní výkon. Vlastní nebezpečí přišlo od Sesterstva Jhe, tento spolek démonů chtěl otevřít pekelnou bránu. Buffy, Angel, Willow, Giles a Faith bojovali proti povstávajícím pekelným bytostem, ale jen vázací kouzlo bylo konečnou ochranou.

Starostův plán přeměnit se v čistého démona během předávání diplomů k maturitě znamenal pro Sunnydale další hrozící apokalypsu. Buffy se rozhodla využít slabosti, kterou starosta měl - Faith. Díky tomu se jí podařilo vlákat již přeměněného starostu do knihovny, která byla předem naplněna výbušninami a zničit výbuchem nejen starostu, ale i celou střední školu. Zajímavostí této apokalypsy bylo, že se boje účastnil celý maturitní ročník.

Při šestém zániku světa, a to v epizodě 4x11 Doomed, se jícen pekla otevřel a Buffy do něj musela skočit, aby byl svět zachráněn. V tomto boji jí pomohl tehdejší přítel Riley, o kterém se nedávno dozvěděla, že je agentem v tajné vojenské organizaci Iniciativa.

Příští Apokalypsa nastala tentokrát ve finále 6x22 Grave, Willow se po smrti své přítelkyně Tary přidala na temnou stranu. Zlá Willow odebrala Gilesovu magii, a to zapříčinilo, že cítila zármutek nejen svůj, ale i celého světa. A rozhodla se to skončit. Do její cesty se ale postavil Alex. Chtěl jí zadržet, protože stále věřil v dobrou stránku své kamarádky. Willow mu nakonec mu skončila zničená v náručí. Gilesova magie jí pomohla cítit a to byla síla, která "temnou Willow" a apokalypsu zastavila.
Při velkém finále - 7x22 Chosen - měla Buffy co nabídnou. Samozřejmě i zde hrozila apokalypsa, a to již devátá. Armáda silných upírů, Turok-Hanů, čekala v jícnu pekel na ten správný moment, kdy se lidé nebudou moci bránit jejich vstupu z podsvětí na svět. Buffy však našla mocnou zbraň proti Prvotnímu Zlu. Willowino kouzlo udělalo z potencinálních přemožitelek skutečné Vyvolené a Bufy vedla své "vojsko" přímo do pekla. Tam se odehrálo závěrečné finále seriálu a Spikův amulet zcela zničil Bránu pekel v Sunnydale. Plán Prvotního Zla byl tímto překažen.

Fotečky

25. listopadu 2011 v 17:21
Jsou moc mezké hlavně Buffy a James.

Démoni třetí série

18. listopadu 2011 v 18:48


Ken [démon]
Démon, který bral bezdomovce a lidi bez rodiny do svého pekelného rozměru a tam je využíval jako otroky. Buffy ho zabila kladivem, a tím tak navždy zavřela portál do jeho pekelné dimenze.
Ovu Mobani [nigeriánská maska]
Démon, který byl součástí masky, k sobě dokázal přilákat mrtvoly. Osoba, která si masku nasadí, se stane vtělením démona a dokáže paralyzovat lidi díky svým očím. Maska byla zničena Buffy, která do jejích očích vrazila lopatu.
Kakistos [démon]
Velmi starý upír, kterému se rysy démona vryly do tváře už navždy. Zabil pozorovatelku Faith a když Faith utekla, pronásledoval ji až do Sunnydale. Tam ho Faith s pomocí Buffy zlikvidovala obrovským dřevěným trámem, protože obyčejný kolík mu nic neudělal.
Trick [upír]
Chytrý upír s obchodním myšlením. Přijel do Sunnydale s Kakistosem, uspořádal Slayerfest 98 a stal se pomocníkem starosty Wilkinse. Byl zabit Faith, když si chtěl pochutnat na Buffy.
starosta Wilkins [těžko říct]
Působil jako starosta Sunnydale. Měl přes 100 let. Po svém zasvěcení se stal nesmrtelným a připravoval se na své Povýšení, které mělo nastat za 100 dnů. S pomocí Faith získal Gawrockovu skříňku a snědl z ní pár pavouků. To odstartovalo jeho přeměnu v čistého démona. Poté co se přeměnil, byl vyhozen do vzduchu Buffy a Gilesem.
Lyle a Tector Gorchovi [upíři]
Spolu se svým bratrem Tectorem prosluli zmasakrováním mexické vesnice v roce 1886. Jeho bratr byl zabit démonem Bezoarem, Lyle se pak vrátil do Sunnydale, aby se pomstil. Jenže když i jeho nová upírská družka zemřela, utekl z města.
Kulak [démon]
Jako zbraň mu sloužily ostny na hlavě. Účastnil se Slayerfestu 98. Zemřel, když mu v ruce vybouchl granát.
Ethan Rayne[člověk]
Bývalý kamarád Gilese ještě z dob jejich studií. Byl najat starostou Wilkinsem, aby zařídil oběť pro Lurkonise, tou měla být novorozeňata. Proto vyrobil čokoládové tyčinky, které způsobovaly ztrátu zodpovědnosti u dospělých.
Lurkonis [démon]
Lurkonis žije v kanalizaci v Sunnydale. Je obřadním typem démona a za určitou dobu mu musí být obětovány novorozeňata. Není jisté jestli je mrtvý.
Lagos [démon]
Velmi starý démon, který pátral po rukavici Myhnegon. Na zádech měl připevněn meč. A tímto mečem mu Buffy usekla hlavu.
Gwendolyn Postová [bývalá pozorovatelka]
Přijela do Sunnydale, aby dělala pozorovatelku Faith. To však byla jen záminka. Jejím pravým důvodem byla rukavice Myhnegon, která svému nositeli dá neuvěřitelnou sílu. Zemřela silou, která ji způsobila rukavice, poté co ji Buffy kusem skla přesekla ruku.
Pán [upír]
Díky Anyance, která způsobila jinou realitu, byl Pán stále naživu. K jeho žákům patřili Willow a Alex a jeho snem byla velkovýroba. Proto v Sunnydale zbudoval jako první upír továrnu na krev. Zlomil vaz Buffy.
Willow [upír]
Patřila k "nejzkaženějším žákům" Pána v jiné realitě, která byla způsobena Anyankou. Willow byla zabita Ozem.
Alex [upír]
Patřil k "nejzkaženějším žákům" Pána v jiné realitě, která byla způsobena Anyankou. Alexe zabila Buffy.
První Zlo
První Zlo je všude, v každé myšlence a bylo tu od pradávna. Je nehmotné a nemůže se ničeho dotknout. Nelze ho zabít. Umí na sebe brát podobu mrtvých lidí (tedy i upírů) a psychologicky působí na lidi - obrací je na stranu zla nebo je dovádí až k sebevraždě.
kněží Prvního [démoni]
Jsou podřízení Prvnímu a zabíjejí na jeho příkaz. Nemají oči a umí zaříkávat. Narozdíl od Prvního je lze zabít.
Hansel a Greta Straussovi [démon]
Démon, který na sebe bere podobu dvou mrtvých dětí a vyvolává chuť po pomstě. Dokáže vytvořit rozzuřený dav, který koná "spravedlnost".
Zachary Kralik [upír]
Jako smrtelník umučil k smrti 10 žen (včetně své matky) a byl zavřen do blázince, kde se stal upírem. Pomocí něho měla být Buffy testována ve svých 18 letech. Zachary musel pravidelně brát pilulky na bolest. Zemřel po vypití svěcené vody.
Sesterstvo Jhe [démoni]
Kult upírů, jejichž jediným cílem je přinášet démony na zem. Snažili se otevřít Bránu pekla v Sunnydaleské knihovně, ale byli poraženi Buffy.
Balthazar [démon]
Jeho síla spočívala v amuletu, který se ztratil roku 1899 a Balthazar se jej snažil se svými posluhovači získat zpět. Nemohl se hýbat a jeho "pleť" se musela neustále polévat olejem. Uměl si telekineticky přitáhnout upíra k sobě a zabít ho. Byl usmažen elektrickým proudem Buffy.
El Eliminaty [upírský středověký kult duelantů]
Každý upír z jejich řad vlastní jeden krátký a jeden dlouhý meč. Jejich stavy se časem zmenšily následkem vzrůstu protiupířích aktivit a nesmyslných soubojů. Následně se stali pomocníci démona Balthazara a velká část jich byla zabita Buffy a Faith.
D´Hoffryn [démon]
Démon, který je nadřízený ostatním démonům pomsty. Nabízí zaměstnání, umí udělat z člověka démona pomsty a ničí své vlastní podřízené, když se mu něco nelíbí.
telepatiční démoni
Jsou to démoni bez úst a místo mluvení používají telepatii. Když se jejich krev dostane na pokožku člověka, získá tak člověk jejich démonickou stránku, tedy čtení myšlenek. V případě, že se postižená osoba napije lektvaru z krve démona, tuto schopnost ztratí. Jednoho démona zabila Buffy a druhého Angel.
pekelní psi
Mohou být trénovaní na zabíjení určitých věcí, např. člověka ve formálním obleku. Jsou velmi nebezpeční a svou oběť roztrhají svými zuby. Byli zabiti Buffy, která jim zlomila vaz.

Démoni druhá série

18. listopadu 2011 v 18:47

Absalom [upír]
Spolupracoval s Pomazaným. Vzkřísit Pána byl jeho nápad. Byl upálen Buffy.


Daryl Epps [mrtvola]
Daryl byl velmi oblíbený fotbalista než zemřel. Jeho bratr Chris ho oživil a slíbil mu, že mu sestaví dívku jeho snů. Když jeho "snoubenka" shořela v ohni, vrhl se Daryl do ohně k ní.


Ampata [mumie]
500 let stará mumie, kterou probudilo rozbití její pečetě. Aby se udržela naživu, vysávala ze svých obětí život, a tím je tak zabila. Myslela si, že se zamilovala do Alexe, ale když nebylo zbytí, chtěla ho zabít pro svou záchranu. Byla zabita Buffy.Machida [démon]
Hadí démon, kterému se za určité období musí obětovat tři dívky. Pro ty, kdo mu je obětují, poskytne bohatství a slávu. Byl zničen Buffy.


Ethan Rayne [člověk]
Bývalý kamarád Gilese ještě z dob jejich studií. V Sunnydale si zřídil obchod s kostýmy na halloween, které okouzlil. Díky svému kostýmu se Buffy změnila v ufňukanou slečinku z 18. století. Později znovu zavítal do Sunnydale, když byl pronásledován démonem Eyghonem, kterého v mládí stvořil spolu s Gilesem.


Eyghon [démon]
Démon, kterého stvořil Giles, Ethan a jejich přátelé na koleji. Eyghon vniká do lidského těla a ovládá ho. Toto dočasné posednutí naplňuje hostitele euforickým pocitem síly. Ale Eyghon může posednout jen mrtvého nebo člověka v bezvědomí. Byl zničen Angelem.


Dalton [upír]
Inteligentní upír, chtivý čtenář a překladatel. Pracoval pro Spika. Přeložil rukopis Du Laca a pomohl tak vzkřísit Soudce. Ten ho později zabil.


řád Taraka
Lovec - Byl poslán do Sunnydale, aby zlikvidoval Buffy. Buffy ho zabila seknutím bruslí do obličeje.
Patrice - Hrála úlohu policistky, když se pokoušela zabít Buffy. Utekla.
Norman Pfister - Byl tvořen červy. Zranitelný byl jedině ve svém rozpoloženém stavu. Byl ušlapán Alexem a Cordelií.


Ted [robot]
Přítel, kterého si našla Joyce, Buffyina matka. Ovlivňoval myšlení lidí díky přísadě ve svých sušenkách. Byl sestaven pravým Tedem, kterému utekla manželka a on se tak rozhodl pomstít. Byl zabit Buffy. Dvakrát.


Bezoar [démon]
Nepohyblivý démon, který klade v podzemí vajíčka. Z vajíček se vyklubou malá démončata, která když vlezou do lidí, ovládají jejich mysl. Bezoar byl zabit Buffy sekerou.


Soudce [démon]
Soudce byl nezničitelný válečník, který dokázal člověka zabít tím, že dotykem s ním zničil všechno dobro v něm. Ve starých spisech se psalo, že žádná zbraň jej nedokáže zabít. Jenže Buffy si obstarala obrovský "kulomet" a rozmetala ho na tisíc kousků.


Kindestod [démon]
Zabíjí především děti oslabené nemocí tak, že jim vysaje veškerou životní sílů. Je neviditelný, ale ne pro silně nemocné. Buffy mu zlomila vaz.


James [duch]
James byl studentem Sunnydaleské střední a měl milostný vztah se svou profesorkou Grace. Když Grace chtěla jejich vztah ukončit, James ji zastřelil a poté v tančírně spáchal sebevraždu. Od té doby zažíval jakousi obdobu očistce - posedl člověka, který opakoval jejich příběh. Z jeho prokletí ho nakonec vysvobodila Buffy (kterou posedl duch Jamese) a Angelus (kterého posedl duch Grace), když zastřelila Angeluse. Ten samozřejmě přežil a pod duchem Grace Jamesovi odpustil.


Marin [člověk]
Trenér závodního plaveckého týmu na Sunnydaleské střední. Do páry dával přísadu, která způsobovala, že se z chlapců stávali ryby. Nakonec byl nimi sněden.


Acathla [démon]
Démon, který je schopen vytvořit vír a celý svět vsát do démonského rozměru. Před stoletím byl zastaven rytířem a démon zkameněl. Angelus jej však pomocí rituálu vzkřísil. Buffy, aby zastavila Acathlu, propíchla Angela spolu s Acathlou a Acathla si místo celého světa vsála do démonské dimenze jen Angela.


Whistler [démon]
Hodný démon, který slouží tvz. Vyšším místům a usiloval o to, aby se Angel zapojil do boje s Buffy proti upírům. Jeho prokletím je, že mu nikdo nerozumí.

Démoni první série

18. listopadu 2011 v 18:44
Pán [upír]
Upír tak starý, že jeho rysy člověka zcela zmizely. Pán byl po mnoho staletí vůdcem řádu Aurelius. Přišel do Sunnydale, aby otevřel Bránu pekla. Jeho pokus se však nezdařil a Pán zůstal uvězněn v podzemí mnoho let. Avšak když se napil krve přemožitelky, mystická bariéra byla prolomena a Pán plánoval znovuotevření Brány pekel. Naštěstí byl zastaven Buffy, která ho shodila ze střechy do knihovny a Pán spadl na ulomený kus stolu.


Jesse [upír]
Jesse byl člověk a kamarád Alexe. Byl však zajat Pánem, který ho využil k přilákání přemožitelky a přeměnil v upíra. Jesse se nabodl na kůl, který držel Alex v ruce, když do něj vrazil prchající upír.
Luke [upír]
Luke byl pravá ruka upíra Pána. Během žní si ho Pán zvolil za svůj "nástroj", který se má místo něj krmit, a tak prolomit mystickou bariéru, která ho držela v podzemí. Byl zabit Buffy.

Catherine Madison [čarodějnice]
Mocná čarodějnice, která si vyměnila tělo se svou dcerou Amy a chtěla se hřát na výslunní kariéry roztleskávačky. Když chtěla poslat Buffy a svou dceru Amy někam, kde už nebudou dělat problémy, Buffy pomocí zrcadla obrátila kouzlo proti ní. Catherine skončila uvězněná v sošce, která je umístěna ve vitríně ve škole.

Natalie French [kudlanka nábožná]
Vystupovala jako suplující učitelka na Sunnydaleské střední. Pro muže působila neodolatelně díky ferononům, které její tělo vylučovalo. Ve skutečnosti byla Kudlanka nábožná, kanibal a hmyz, který umí otočit hlavu o 180°. Hledá panice, aby se mohla rozmnožovat. Při tomto aktu svému partnerovi ukousne hlavu. Kudlančin nervový systém zkolabuje, jakmile uslyší netopýří pištění. Buffy na ni použila sprej proti hmyzu a poté ji rozsekala na kousky.Colin [Pomazaný]
Sedmiletý či osmiletý chlapec, který byl přeměněn v upíra. Podle proroctví měl pomoci Pánovi zabít přemožitelku, byl nazýván jako Pomazaný. Spike ho po smrti Pána zavřel do klece a tu vytáhl na sluneční světlo.


Moloch [démon]
V 15. století byl démon Moloch uvězněn do knihy. O pár století později byla kniha naskenována a Moloch se tak dostal na internetovou síť a pomocí ní mohl ovládat celý svět. Toužil však po těle, a tak mu jeho pomocníci vyrobili tělo robota, do kterého se Moloch přenesl. Giles ho však kouzlem opět uvěznil, tentokrát do jeho nového těla. Buffy nakonec robota Molocha zničila elektrickým proudem.


ošetřovatel ze ZOO [člověk]
Ošetřovatel se snažil přenést na sebe duch hyen, aby se tak stal mocným. Magický obřad však nefungoval. Ale jen do chvíle, kdy ho úplným omylem vykonal Alex a pár studentů. Buffy a Gilesovi se podařilo odvrátit kouzlo a duch hyen se přenesl do ošetřovatele. Ten však spadl do klece s hyenami a ty ho sežraly.

Za scénou 2

23. září 2011 v 20:09
Zase sem přidam fotky BTVS za scénou tydle jsou tedy lepší.

Buffy za scénou

8. září 2011 v 13:40
Click to view full size image
 
 

Reklama