Duben 2012

Kdo a o jakou roli se ucházel na konkurzu k seriálu Buffy?

13. dubna 2012 v 20:08 Buffy přemožitelka upírů

Možná vás překvapí informace, že Sarah Michelle Gellar (Buffy) šla na konkurz s cílem získat roli Cordelie a Charisma Carpenter (Cordelie) zase chtěla roli Buffy.

O tuto hlavní roli samozřejmě neměla zájem jen ona, ale i další představitelky, které se v seriálu nakonec objevily v jiných rolích - Elizabeth Anne Allen (Amy, pokud vám to nic neříká, snad vám napoví, že tři roky byla krysou), Mercedes McNab (Harmony) a Julie Benz (upírka Darla, která přeměnila Angela v upíra, více jsme ji mohli vidět v seriálu Angel). Mimochodem byla to už druhá role, kterou v souboji se SMG prohrála. Tou první byla Kendall Hart v "All my children" (Všechny moje děti). O roli Buffy se také pokoušeli herečky jako Katie Holmes a Selma Blair.

Další zajímavostí je, že Christian Kane (Lindsay ze seriálu Angel) se ucházel o roli Rileyho Finna v Buffy. James Marsters (Spike) a Nathan Fillion (kazatel Caleb) se pokoušeli získat roli Angela. Danny Strong (Jonathan) měl zálusk na postavu Alexe. A Bianca Lawson, která si zahrála přemožitelku Kendru, měla původně hrát roli Cordelie.

A v seriálu si chtěla zahrát dokonce i zpěvačka Britney Spears. Měla se objevit v díle "I was made to love you" v roli robotí dívky April, ale nakonec odstoupila kvůli nastávajícím konfliktům.

Konec světa... zase?!

13. dubna 2012 v 20:06 Buffy přemožitelka upírů
První apokalypsa proběhla už v první řadě seriálu - 1x12 Prophecy girl. Pán byl po zemětřesení uvězněn v podzemí jednoho Sunnydalského kostela. Díky chystané sklizni měl šanci se svého vězení zbavit. Kdyby tento upír na svět přišel, vypadalo by to tady jako při následku přání v jedné epizodě třetí série (3x09 The wish). Buffy je předurčeno utkat se s Pánem a zemřít - tak se i stane. Upír Pán ji kousne a pak utopí. Ale Alexovi se podaří Buffy vzkřísit a přemožitelka dostává šanci znovu se s Pánem utkat, a tentokrát ho porazí.

Apokalypsa číslo dvě potkala Buffy v podobě Spika a Drusilly. Ti totiž poskládali Soudce, démona, jenž měl schopnost lidi uvnitř spálit a tím jeho síla rostla od minuty k minutě. Za čas by mohl až několik set lidí nechat shořet najednou pouhým pohledem. Buffy se proti němu postavila s raketometem v ruce a uspěla.

Pro diváky byl nejzajímavější konec druhé řady a následky ve světě při epizodě 2x22 Becoming, kde chtěl Angel démona Acathlu opětovně probudit. To by doslova znamenalo "Peklo na Zemi". Buffy a Angel bojovali s mečem v ruce v rovném souboji - "přemožitelky a upíra". Ale při jejich souboji, kouzlo provedené Willow na navrácení Angelovy duše, zapůsobilo a Angelus dostal svou duši zpět. Ale bylo příliš pozdě, Acathla již otevřela portál do pekelné dimenze a Buffy neměla jinou možnost než upíra políbit a "poslat do pekel", aby se portál opět zavřel.

Apokalypsa číslo čtyři je nemnohým známá - stala se "vedlejší událostí" v díle 3x13 The zeppo. Hlavní děj se točil kolem "věčného smolaře" Alexe. Ten narazil v noci na živé umrlce. Při nočním kolotoči stihl sex s přemožitelkou a ještě musel zneškodnit ve škole nebezpečnou bombu, a to byl bravurní výkon. Vlastní nebezpečí přišlo od Sesterstva Jhe, tento spolek démonů chtěl otevřít pekelnou bránu. Buffy, Angel, Willow, Giles a Faith bojovali proti povstávajícím pekelným bytostem, ale jen vázací kouzlo bylo konečnou ochranou.

Starostův plán přeměnit se v čistého démona během předávání diplomů k maturitě znamenal pro Sunnydale další hrozící apokalypsu. Buffy se rozhodla využít slabosti, kterou starosta měl - Faith. Díky tomu se jí podařilo vlákat již přeměněného starostu do knihovny, která byla předem naplněna výbušninami a zničit výbuchem nejen starostu, ale i celou střední školu. Zajímavostí této apokalypsy bylo, že se boje účastnil celý maturitní ročník.

Při šestém zániku světa, a to v epizodě 4x11 Doomed, se jícen pekla otevřel a Buffy do něj musela skočit, aby byl svět zachráněn. V tomto boji jí pomohl tehdejší přítel Riley, o kterém se nedávno dozvěděla, že je agentem v tajné vojenské organizaci Iniciativa.

Příští Apokalypsa nastala tentokrát ve finále 6x22 Grave, Willow se po smrti své přítelkyně Tary přidala na temnou stranu. Zlá Willow odebrala Gilesovu magii, a to zapříčinilo, že cítila zármutek nejen svůj, ale i celého světa. A rozhodla se to skončit. Do její cesty se ale postavil Alex. Chtěl jí zadržet, protože stále věřil v dobrou stránku své kamarádky. Willow mu nakonec mu skončila zničená v náručí. Gilesova magie jí pomohla cítit a to byla síla, která "temnou Willow" a apokalypsu zastavila.
Při velkém finále - 7x22 Chosen - měla Buffy co nabídnou. Samozřejmě i zde hrozila apokalypsa, a to již devátá. Armáda silných upírů, Turok-Hanů, čekala v jícnu pekel na ten správný moment, kdy se lidé nebudou moci bránit jejich vstupu z podsvětí na svět. Buffy však našla mocnou zbraň proti Prvotnímu Zlu. Willowino kouzlo udělalo z potencinálních přemožitelek skutečné Vyvolené a Bufy vedla své "vojsko" přímo do pekla. Tam se odehrálo závěrečné finále seriálu a Spikův amulet zcela zničil Bránu pekel v Sunnydale. Plán Prvotního Zla byl tímto překažen.

Zase po dlouhé době

13. dubna 2012 v 17:33 kecy
Ahoj
Jak se máte já no...hrozně dostala jsem 5 z diktátu(no nedivim se když je páte 13),ale dá se to opravit zkoušením.Jo a moc děkuju Tewulince za lay fakt díky je hezký.Teď se nám seká strašně počítač tak nebudu nic přidávat,ale stejně nic nepřidávám jenom můžu vás poprosit o hlas Tady hlasujte pro Avril Lavigne jednou vám to oplatím.
Tak jo já pujdu PAPA