Vítejte v Bráně pekel

5. listopadu 2011 v 15:57
Šestnáctiletá Buffy Summersová se z Los Angeles přestěhovala do městečka Sunnydale, doufajíc že za sebou nechá svou minulost. Ale knihovník Rupert Giles ze Sunnydaleské střední ví, kdo Buffy doopravdy je - přemožitelka, jediná dívka na světě s obrovskou silou a obratností, vyvolená k zabíjení upírů. Giles je jejím pozorovatelem. Byl vybrán Radou pozorovatelů, aby byl průvodcem Buffy na její cestě osudem. Buffy se rychle spřátelí s plachou Willow a Alexem, který se do ní okamžitě zamiluje.

Když se ve skříňce najde mrtvý kluk - s kousnutím na krku a bez krve - Giles se Buffy snaží pomoci. Ta mu to ale nechce dovolit. Chce přestat být přemožitelkou a žít normální život. Alex tajně vyslechne jejich rozhovor, a tak se dozví, čím Buffy je. Později v temné jeskyni klečí na zemi upír Luke a říká: "Spáč se vzbudí. A svět bude krvácet".

Na Buffyině cestě do Bronzu je sledována hezkým a tajemným cizincem. Ten jí upozorní na přicházející Žně a dá jí malý křížek. Giles na ni čeká v Bronzu a Buffy mu vypravuje o zvláštním setkání. Giles chce vyzkoušet Buffyinu pozornost a ptá se jí, zda v klubu nejsou nějací upíři. Buffy se rozhlédne a všimne si jednoho mladíka - Thomase, který se baví s Willow. Poté oba odejdou z Bronzu. Buffy se je snaží chytit, ale omylem zaútočí na Cordelii - snobskou dívku ze školy, která se přestala s Buffy bavit, když ji viděla se ztroskotanci jako jsou Willow a Alex. V Bronzu se Jess, kamarád Alexe, baví s Darlou - dívkou, která na začátku epizody zabila chlapce, později nalezeného ve skříňce. Mezitím v jeskyni, se z krvavé kaluže vynořuje velmi mocný upír, zvaný Pán. Má hlad a chce po Lukovi, aby mu přinesl něco mladého.

Před Bronzem se Buffy snaží najít Willow a jejího přítele upíra. Cestu jí zastoupí Alex a nasměruje ji na hřbitov. Tam se již prochází Willow se svým přítelem. Thomas ji zavede do krypty, kde již vyděšená Willow najde Jesse, na kterém si už pochutnala Darla. Buffy a Alex doběhnou do krypty a Buffy rychle zabije Thomase. Nyní se Willow dovídá skutečnou pravdu o upírech a o Buffy. Zatímco Darla se snaží zabít Buffy, Willow a Alex vyvedou slabého Jesse z krypty. Luke se zapojí do boje s Darlou proti Buffy a hodí Buffy přes celou místnost. Buffy skončí v rakvi, Luke se na ní nahne a chce ji kousnout…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo se hodí k Buffy?

Angel
Spike
Riley

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama