Sejde z mysli, sejde z očí

18. listopadu 2011 v 18:34
Blíží se zvolení královny plesu, na které se Cordelie pilně připravuje. Její nový přítel Mitch je ale ve škole napaden - baseballovou pálkou, kterou nikdo nedržel. Neznámý útočník nechává na skříňkách vzkaz "dívej se". Giles předpokládá, že se za napadením skrývá neviditelný démon či duch.

Cordeliina kamarádka Harmony je někým neviditelným strčena ze schodů. Když se Buffy pokouší Harmony pomoci, uslyší dívčí smích a vydá se za ním. Neviditelná dívka se jí ale ztratí. Buffy pověří Willow, aby na školní síti našla pohřešované osoby. Mezitím Angel navštíví Gilese a svěří se mu, že cítí přicházet něco strašného, ale neví co.

Cordelie byla zvolena královnou a Buffy je přesvědčena, že obě oběti mají mezi sebou souvislost, a to Cordelii. Willow nalezne již půl roku pohřešovanou Marcie Ross, o které si myslí, že by to mohla být ta neviditelná dívka. Buffy nadále pátrá. Když uslyší zvuk flétny, vydá se za ním a najde skrýš Marcie. Marcie navštíví Cordeliinu učitelku a pokusí se jí udusit. Na tabuli nechává vzkaz "poslouchej".

Další výzkum odhalí, že na Marcie si nikdo nepamatuje a ani Willow a Alex neví, že existovala. Giles si to vysvětluje tím, že když si ji nikdo nevšímal, stala se prostě neviditelnou. Bylo to způsobeno především působením Brány pekel, která se nalézá v Sunnydale. Cordelie poprosí o pomoc Buffy. Když se převléká na svou korunovaci pod dozorem Buffy, napadne ji Marcie. Mezitím Giles, Willow a Alex zaslechnou zvuk flétny a hledají jeho zdroj. Flétna je zavede do kotelny, kde je Marcie zavře a pustí plyn. Marcie umrtví Buffy i Cordelii, dovleče je do Bronzu a přiváže na židle. Marcie, s hromadou chirurgických nástrojů, vysvětlí Cordelii, že jí chce splnit její sen - bude mít obličej, na jaký nikdo nezapomene. Buffy si uvolní pouta, přes Marcie hodí látku a spoutá ji. V tu chvíli vstupují do Bronzu agenti (asi FBI) a berou si Marcie sebou na převýchovu. Angel zachrání Willow, Alexe a Gilese z kotelny, ale Giles řekne Buffy, že to byl školník - nechce Buffy připomínat její nemožnou lásku. Cordelie vděčně děkuje Buffy a jejím přátelům. Ale když k ní přijdou její kamarádi, opět začne Buffy pomlouvat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama