Loutkohra

16. listopadu 2011 v 21:18

Giles je pověřen novým ředitelem Sunnydaleské střední, aby dohlížel na studentské představení. Buffy, Alex a Willow se mu posmívají, že musí dělat tak strašnou práci. Jsou však vyrušeni ředitelem Snyderem, který jim udělí trest - musí se účastnit představení.

Baletka, která se měla také vystupovat byla nalezena mrtvá a bez srdce. Parta zahájí vyšetřování, ze kterého vyjde jeden podezřelý - Morgan, chytrý a nemotorný student, který se chystá vystoupit jako břichomluvec se svým dřevěným panákem Sidem. Když se ho Buffy vyptává na mrtvou dívku, Morgan si začne třít hlavu a panák Sid ji odbyde, ať nechá Morgana na pokoji. Vypadá to, jako by Sid mluvil sám. V noci se do Buffyina pokoje vloupá Sid, ale když Buffy zakřičí a rozsvítí, je už Sid pryč.

Příští den Giles řekne Buffy, Alexovi a Willow o bratrství démonů, kteří potřebují lidské orgány, aby vypadali jako lidé. To by ale neodpovídalo jejich podezřelému Morganovi, protože ten poslední dobou nevypadá moc dobře. Willow objeví knihu, ve které se píše, že démon se může schovávat v loutce či panence. Buffy pátrá po Sidovi. Ten na ni ve sklepě školy zaútočí, ale nakonec oba zjistí, že se mýlili. Sid si myslel, že Buffy je onen démon a proto ji chtěl zabít. Sid Buffy vysvětlí, že kdysi býval člověkem, ale byl proklet a musel zabít všechny démony z bratrstva. Už mu zbývá jen jeden. Až splní svůj úkol rozpadne se na prach a bude volný.

Když Buffy najde Morgana, lépe řečeno jen jeho mozek, Willow vypátrá, že Morgan měl rakovinu. Proto mozek démon odmítl a bude hledat další, co nejchytřejší. Giles je mezitím na pódiu a pomáhá studentovi Marcovi v jeho představení kouzelníka. Marc přesvědčí Gilese, aby mu pomohl vyzkoušet jeho gilotinu. Když se chystá Gilesovi useknout svršek hlavy, do místnosti vtrhne Buffy s Willow a Alexem. Tak tak zachrání Gilese a odhodí Marca stranou. Ten se promění v démona a Sid ho bodne do srdce. Poté co démon zemře, ze Sida se stane pouhá loutka. Najednou se odrhne opona a celá škola zírá na Willow se sekyrou, Alexe, Buffy a zmateného Gilese. Později Buffy, Willow a Alex předvádí své představení - dramatickou hru. Willow po chvíli uteče z jeviště a Buffy s Alexem tam stojí jako opaření.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 BuffynQa » btvsweb BuffynQa » btvsweb | Web | 17. listopadu 2011 v 17:27 | Reagovat

dneska ten díl dávali, je dokonalý :)!

2 ℳichelle❧ ℳichelle❧ | Web | 18. listopadu 2011 v 11:43 | Reagovat

krásný díl =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama