Já robot, ty Jane

16. listopadu 2011 v 21:17
Ve středověku. Démon objímá mladého chlapce, kterému zlomí vaz. Na jiném místě skupina mnichů zaříkává kouzlo v latině před otevřenou knihou. Démon se kouzlem rozloží na tisíc kousků a putuje do knihy.

Zpět v knihovně v Sunnydaleské střední. Buffy otevře bednu a v ní nachází onu zapomenutou knihu. Spolu s Alexem a Willow a dalšími dvěma spolužáky Fritzem a Davem pomáhá skenovat knihy učitelce výpočetní techniky Jenny Calendrové. Giles však má neustále námitky na svět počítačů. Když Willow naskenuje do počítače zapomenutou knihu, text z knihy zmizí a po chvíli se na obrazovce objeví: "Kde to jsem"?

O týden později se Willow svěří Buffy o svém novém kamarádovi Malconovi z chatu. Buffy má obavy o Willowiny city a radí ji, aby se s Malcomem setkala. Buffy to nedá, a tak se vyptává Dava, zda by šlo vypátrat Malconovu adresu. Dave ji ale odsekne, že má Willow nechat na pokoji. Slečna Calendrová a Giles narazí na knihu s práznými stránkami. Giles si všimne, že na vazbě je obrázek démona Molocha a započne pátrání. Dave navede Buffy do dívčích šaten pod záminkou, že tam na ni čeká Wilow. V šatně na ni číhá Fritz a zkouší ji zabít elektrickým proudem. Naštěstí se mu to nepovede. Dave se svěří Malcomovi v síti, že není schopný zabít Buffy. Malcom za něho napíše dopis na rozloučenou a pověří Fritze zabitím Dava.

V knihovně Giles vysvětluje Buffy a Alexovi, že ve středověku byl démon jménem Moloch zajat do knihy. Ale v případě, že by tuto knihu někdo nahlas přečetl, démona by tím osvobodil. Partě dojde, že kniha byla naskenována a Moloch je ukryt v internetové síti. Má tedy neomezený přístup k veškerým informacím. Buffy se pokusí vymazat Molochův soubor, ale je démonem zastavena a varována ať nechá Willow napokoji.

Willow najde v počítačové učebně Davovo tělo a dopis na rozloučenou. Fritz jede do Willowina domu, kde ji chloroformem uspí a přinese do bývalého počítačového skladiště. Giles za pomoci slečny Calendrové, která má rozsáhlé znalosti o mytologii a čarodějnictví, sestavuje potřebný rituál na svázání Molocha opět do knihy. Mezitím Buffy a Alex se snaží zachránit Willow. Ve skladišti Moloch získává nové tělo robota a zabije Fritze. Když se chystá zabít i Willow kouzlo se spustí a Moloch zůstane uvězněný ve svém novém těle. Buffy ho nakonec s těžkým úsilým zabije. Příští den si parta stěžuje na svou smůlu při hledání partnerů: Alex - Kudlanka nábožná, Buffy - upír Angel a nyní i Willow - démon Moloch.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama