Dívka z proroctví

18. listopadu 2011 v 18:36
Alex si v Bronzu nacvičuje na roztoužené Willow, jak pozve Buffy na ples a vyzná se jí ze své lásky. Mezitím Buffy venku vyřídí tři upíry a Giles si v knihovně přečtě děsivé proroctví o Pánovi a přemožitelce. Buffy poví Gilesovi o rozrůstající se aktivitě démonů, Giles se k ní chová dosti nervózně. Alex konečně překoná svůj strach a pozve Buffy na ples. Ta ho však odmítne s tím, že chce zachovat jejich přátelství. V knihovně Giles se slečnou Calendrovou rozebírají proroctví. Podle určitých náznaků (kočce se narodili hadi..), které zjistila z internetu, se zdá, že apokalypsa je velmi blízko.

Giles se svěří Angelovi, že podle proroctví se Buffy utkat s Pánem a při boji s ním zemře. Buffy to čirou náhodou zaslechne a řekne Gilesovi, že dává padáka. Willow spolu s Cordelií objeví hromadu mrtvých studentů v odpočívací místnosti ve škole. Mrtví studenti mají na krku stopy po kousnutí a Willow se z toho hrůzostrašného nálezu sesype. Když Buffy utěšuje Willow, rozhodne se, že bude bojovat s Pánem a aspoň zkusí zachránit svět. Jde do knihovny, kde si vezme kuš a skolí Gilese, který ji v odchodu chtěl zabránit. Před školou na ní čeká Pomazaný a dovede ji k Pánovi. Mezitím se Alex vydá za Angelem a oba dva se vydávají pomoci Buffy.

Pán Buffy přemůže a zakousne se do ní. Když ochutná trochu její krve, hodí ji do louže v jeskyni. To že se napil krve přemožitelky, zlomí mystickou bariéru, která ho držela v podzemí a vydává se ven. Alex a Angel nalézají Buffy mrtvou. Alex ji dá umělé dýchání, které ji probere k životu. Zatím Cordelie, Willow a slečna Calendrová utíkají v autě před hromadou upírů do knihovny. Nemrtví je však pronásledují. Když se je pokoušejí už i s Gilesem zahnat, ze země uprostřed knihovny vyleze obrovská zelená obluda. Buffy se s Alexem a Angelem vydá do školy. V knihovně se dál bojuje. Pán je na střeše školy a kochá se pohledem na svět, který na něj čeká. Překvapí jej Buffy, která se s ním dá do boje. Pán na ni zkouší hypnózu, ale Buffy je oproti ní imunní a shodí Pána skrz sklo přímo do knihovny, kde dopadne na ulomený kus stolu. Pán se rozpadne a na zemi zůstane ležet jen jeho kostra. Všichni se po vysilujícím boji vydávají na ples, který se koná v Bronzu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klik

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama