Životopis

19. listopadu 2011 v 12:48

Sarah Michelle Gellar

datum narození: 14. dubna 1977
místo narození: New York City
výška: 160 cm
oči: zelené
vlasy: tmavě hnědé

Sarah začala svoji hereckou kariéru už ve 4 letech, když byla objevena jedním agentem v místní restauraci. O tři týdny později byla obsazena do svého prvního filmu "An Invasion of Privacy". Tato šance ji později podpořila v její profesionální kariéře. Kromě natáčení byla jednou ze dvou pravidelných hostitelek televizní talkshow "Girl Talk". Sarah je vysloužilcem v televizi, filmu i na jevišti. Objevila se s Mattheuwem Broderickem a Erickem Stoltzem v "The Widow Claire at the Circle in the Square", a film jí otevřel velkou příležitost hrát hlavní roli i díky výpadku Sally Kirklandové a Roberta Luponeho. Také se objevila v "Spenser: For Hire", "Love", "Sidney", "The David Letterman Show" a "The Regis Philbin Show". Natočila přes 100 reklam a je Wilhelminina modelka. Hrála i ve filmu "Crossbow", který filmovala ve Francii a ve Švýcarsku. Mimo jiné si zahrála Molly v původním obsazení Neila Simona "Jake's Women" a mladou Jacqueline Bouvier v mini-sérii "A Woman Named Jackie" a série dokonce vyhrála NBC. Sarah začala získávat fanoušky, když hrála Sydney Rutledge v seriálu pro mladé "Swan's Crossing".

První větší příležitost přišla v roce 1993, kdy vyhrála konkurz na roli Kendall Hart v seriálu "All My Children". Během dvou a půl let, které strávila v této sérii, získala v roce 1995 seriálovou obdobu Oscara cenu Emmy. Hned den po slavnostním předání ovšem oznámila, že ze seriálu odchází. V roce 1996 byla Sarah vybraná do nového televizního seriálu "Buffy the Vampire Slayer" (Buffy, přemožitelka upírů) podle stejnojmenného filmu. Warner Brothers zakoupili 13 dílů, a ačkoli hodnocení seriálu mezi nejlepšími pořady WB měl stoupat, tak byl až 100 ze 107 pořadů podle Nielsona. Warner Brothers se i přesto rozhodlo pro dalších 22 dílů, které začaly točit 15. září.

V červnu 1997, Sarah dokončila svůj další film "I Know What You Did Last Summer" (Tajemství loňského léta) s takovou hvězdou jako je Jenniffer Love Hewitt si zahráli teenagery, kteří se snaží ututlat nehodu a ujet. Film vstoupil do kin 17. října a ihned se stal jedničkou během prvního týdne. Krátce po filmu "IKWYDLS" Sarah odletěla do Atlanty natáčet další film "Scream 2" (Vřískot 2), který vstoupil do kin v prosinci a měl ještě větší zisky než její předchozí film a to už v první týdnu. Ihned se zařadil mezi 9 nejlepších filmů. Pořád však šlo o vedlejší role. Její první hlavní role přišly brzy. Představila se ve filmu v názvem "Cruel Intentions" (Velmi nebezpečné známosti) a "Simply Irresistible".

V březnu 10. roku 1998, Sarah vyhrála Blockbuster Entertainment Award v kategorii the Best Supporting Actress (nejlepší vedlejší role) - v hororové kategorii za film "I Know What You Did Last Summer". 12. srpna 1999 podepsala smlouvu s Maybelline a stala se hvězdou první velikosti od dob Lindy Carterové, která působila koncem 70.let. Sarah se začala ukazovat v televizi a tištěné reklamě na Maybelline.

Nové tisíciletí začalo pro Sarah velmi slibně. V roce 2000 vyhrála několik ocenění jako the Teen Choice Awards a the MTV Movie awards. Rok 2001 se ukázal jako průlomový rok pro její osobní a profesionální život. Za prvé byla nominována na Best Performance by an Actress in a TV-Series - Drama category na Golden Globe Awards (nejlepší herecký výkon v TV seriálu v kategorii Drama). Potom se na své narozeniny v dubnu zasnoubila s Freddiem Prinzem jr. a The Teen Choice Awards ji v létě ocenil cenou Extraordinary Achievement Award (Cena za mimořádný výkon).

V roce 2002 natočila film "Scooby Doo", kde si zahrála s Freddiem, Mattem Lillardem a Lindou Cardellini. Film se stal trhákem a měl obrovské příjmy - $250 milionů dolarů (celosvětově). V červnu uváděla předávání cen MTV Movie Awards s Jackem Blackem. MTV Movie Awards byli označeny jako nejlepší v celé své historii. Tento rok se také dá označit jako největší životní krok v jejím osobním životě. 1. září 2002 si Sarah a Freddie řekli své "ano" na soukromém obřadě v Mexiku. V říjnu byla oslavencem na předávání cen Woman of The Year Award, které pořádá Glamour Magazine během jejich každoročního předávání cen.

Rok 2003 je čas pro konce a nové začátky. Na začátku roku Sarah oznámila, že neobnoví kontrakt s Buffy. Od dubna do července Sarah pracovala na "Scooby Doo 2: Monsters Unleashed" ve Vancouveru (Kanada). 2. srpna vyhrála kategorii Choice TV Drama Actress na udílení cen Teen Choice Award.

Sarah ráda bruslí na ledě i na in-linech, lyžuje na vodních lyžích a občas se chodí potápět k útesům. Tři roky závodně bruslila a byla třetí na New York Sate v oblastní soutěži. Dělá 5 let Tae Kwon Do a má dobrou tělesnou zdatnost . Sarah je jedináček a považuje se za workholika. Absolvovala Professional Children's School v New Yorku. Má několik tetování, na zádech má čínský symbol pro integritu, na kotníku obrázek srdce & dýka, na levé kyčli starověký čínský nápis, který znamená štěstí a na nižší partii zad dvě vážky. Má ráda červenou barvu, k jídlu si nejraději dá Sushi nebo těstoviny. Jejími oblíbenými herci jsou Freddie Prinze Jr., Tom Cruise, Nicole Kidman, Sandra Bullock, Julianne Moore a Stockard Channing. Ráda se prochází se svými psy, hraje deskové hry a čte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Snooki Snooki | Web | 19. listopadu 2011 v 12:57 | Reagovat

Ahoj, prosímtě, jsem v soutěži o d dárek pro svého přítele. Chodím ještě do školy, takna to neušetřím, ale moc ho pro něj chci a moc to pro mě znamená. Bylo by opravdu skvělé, kdyby jsi mi dal/a hlas! Samozřejmě Ti to ráda oplatím, stačí jen napsat!
http://vanocni.datart.cz/nikola-holanova-si-preje-led-televize-lg (Pod stromečkem je políčko "darovat ozdobu"(uplně vlevo), tak na to prosím 2x klikni - až se nahoře přičtou 2 ozdoby.).
Moc Ti děkuji a jestli to vyjde, tak to bude i tvá zásluha :)
PS: Může se hlasovat, každý den, tak se nezlob, že Ti to posílám už po několikáté. Je to pro mě opravdu důležité.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama