Willow a Tara

12. října 2011 v 15:49

Příběh Willow a Tary je v mnoha ohledech stejný jako vztah většiny z nás, ale na druhou stranu se v mnoha věcech i dost liší. Je to lesbický vztah, který stále pro mnoho lidí není pokládán za něco úplně normálního, ale spíš za nějaký vrtoch nebo výmysl. Není to pravda. Byl to vztah naplněný láskou, štěstím, bolestí a na konci především smrtí. Nekončí happyendem, jako skoro nic ve světě Josse Whedona, ale to neznamená, že by znamenal o něco míň. Možná právě naopak….

Willow a Tara se potkávají na Vysoké škole v Sunnydale, kam Willow začala chodit v roce 1999 spolu s Buffy. Willow v té době ještě chodí s Ozem, hudebníkem co hraje v místní skupině a současně s tím, se každý měsíc na pár dní v noci mění na vlkodlaka. Obě začnou chodit do wicca skupiny, která se má věnovat magii, kterou Willow od střední školy více či méně úspěšně provozuje a jak se dozvíme později, tak i Tara má k magii více než blízko. Skupinka ale je spíš o bandě užvaněných holek, co si na čarodějky možná tak hrají, ale o skutečné magii nemají ani ponětí. Tara se tam projevuje jako velmi nesmělá a zakřiknutá dívka.

Willow se mezitím rozchází s Ozem a je zničená z toho, co se jí stalo. Oz byl její první velký kluk a její city k němu jsou velmi silné. Po tomhle rozchodu ze kterého se snaží postupně se vzpamatovat, tak v téhle době do Sunnydale přicházejí "muži" jménem Gentlemani, která loupí lidská srdce a aby je nikdo nerušil tak vezmou všem obyvatelům Sunnydale jejich hlasy. Přijdou až na kolej a i když se jich Buffy a spol. snaží zbavit a vědí o nich, stejně se dostane hodně lidí do nebezpečí. Mezi nim je i Tara. Gentlemani si jí vyhlédnou a chtějí jí zabít a získat její srdce, Tara vyděšeně pobíhá po koleji, ale všichni se jí bojí otevřít dveře, když na ně bouchá…až na Willow. Ta jí na poslední chvíli otevře a Taře pomůže. Teď už ale Gentlemani nehoní jen Taru, ale i Willow. Na poslední chvíli se schovají v jedné z prázdných místností, co v budově jsou a snaží se zabarikádovat dveře. Rukama to nejde, tak chtějí před dveře postavit velký automat, o což se Willow snaží myslí. Automat se pohne jen o kousek, ale to se změní ve chvíli, kdy Tara opatrně vsune svou ruku do ruky Willow, podívají se na sebe, vypadá to jako by mezi nimi něco přeskočilo a pak na automat. Ten se rychle přemisťuje ke dveřím a zabarikáduje je.
Tara po tomhle incidentu svěřuje Willow, že z ní cítí velký potenciál. Takový jako měla její matka, která jí už bohužel zemřela. Od té se Tara naučila magii, ale Willow se rovnat nemůže.

Začínají se scházet, kouzlí spolu, vzniká mezi nimi silné přátelství a Willow nějak začíná tušit, že to nebude jen přátelství, co mezi nimi je. Jak sama říká, je to velmi krásné, co mezi nimi je a nechce se o to s nikým dělit, takže se nesvěřuje ani svým přátelům o tom, jak moc se pro ní Tara stává důležitou.

Zlom nastává ve chvíli, kdy se do Sunnydale vrací Oz, aby řekl Willow, jak moc postoupil v tom, jak ovládnout vlkodlaka v sobě, ale problém nastává, když se dozví, ale především vycítí, že Willow už není sama a jeho "sokem" není nikdo jiný než Tara. Mění se na vlkodlaka dokonce za bílého dne a snaží se Taru napadnout. Ta z toho vyvázne, ale je potřeba Oze zastavit. To se nakonec podaří a jeho čeká rozhovor s Willow. Oz musí odjet, protože vlkodlaka v něm neprobouzí jen úplněk, ale ty temné pocity v něm vyvolává především Willow. Willow ho stále asi svým způsobem miluje a moc jí na něm záleží, ale je tu i Tara a tu už miluje mnohem víc….Willow to Taře svěřuje, když se sejdou u ní v pokoji. Tara si nejdříve myslí, že s ní chce Willow přerušit všechny vazby, ale právě naopak. Willow jí svěří, že je s člověkem, kterého miluje…zůstane na noc.

Willow se nakonec odhodlává k tomu říct jako první Buffy, jak to mezi ní a Tarou vypadá, ta je nejvíc hodně překvapená, ale přijímá to, stejně jako postupně zbytek party. Tara se sice pomalu, ale jistě stává členem Scoobie gangu.

Tara tím, jak je stále hodně tichá a nesmělá má někdy pocit, že jí Scoobies neberou prostě jako normálního člena party, což jí trochu vadí, ale na jednu stranu to i chápe, není s nimi tak dlouho, jako třeba právě Willow. Tohohle pocitu se z velké části zbaví ve chvíli, kdy do Sunnydale přijíždí její vlastní rodina a chce, aby se s nimi Tara vrátila domů, protože je prý prokletá. Jejich rodina má prokletí, které postihuje každou ženu v jejich rodině. Tara zoufale odjet nechce, proto použije kouzlo, které zabrání vidět všem jakéhokoliv démona, jenže to zapříčiní, že nevidí opravdu všechny démony a nemohou s nimi bojovat. To se stane v Magic Shopu, který je napaden a Buffy s ostatními nejsou schopni s nimi bojovat, protože je prostě nevidí. Kouzlo je nakonec zrušeno, démoni přemoženi a rodina Tary jí chce za tohle jako důkez toho, jak je zlá, odvézt domů. Tara nechce, je zoufalá, chce zůstat tady, ale nechce ohrozit ani ostatní. Willow se jí dojemně ptá, co vlastně chce, jestli chce zůstat s ní, Tara pláče taky a chce zůstat, ale její otec pořád opakuje, jak je nebezpečná. Spika to už přestane bavit, jde k Taře a prostě jí praští do nosu. Chytí se za hlavu, protože mu do ní vystřelila bolest, což znamená, že Tara žádná démon není, když jí praštil a cítí bolest. Přijde se na to, že to byla jen povídačka její rodiny, aby ženy udržela doma. Nejen ale díky Spikovi, postaví se za ní i ostatní s prohlášením, že jsou její rodina. Tara je šťastná a dojatá, může zůstat a její rodina odjíždí. Tara si pak večer v Bronzu užívá svoje narozeniny, které pro ní Scoobies připravily.

Summersovi se potýkají s nemocí Joyce a ostatní stojí za nimi, Willow v té době bydlí s Tarou na koleji v jednom pokoji. Jejich vztah je už veřejnou věcí, chodí spolu, jsou už právoplatné milenky. Nejenom Joyce a její následná smrt je jednou z věcí co otřese jejich životy, ale především bohyně Glory, která se snaží získat Dawn, jako mystický klíč, který jí dostane domů. Pátrá na mnoha místech, často se splete a jeden z těch omylů, je i Tara. Glory si na chvíli myslí, že ona je oním Klíčem.
Ty dvě právě v téhle době musí i překonat problémy, které vzniknou, když Tara začne pochybovat o tom, zda Willow je opravdu lesbička a není to jen nějaký přechodný stav. Willow je rozzlobená a dotčená tím, jak o ní může Tara pochybovat. To jak moc Taru miluje dokáže velmi jasně. Když Glory příjde při osobním setkání s Tarou na to, že přeci jen to pravda nebude, že ona je Klíč, tak jí vezme rozum. Pomáhá jí to samotné zůstat v mezích "normálu". Tara skončí v nemocnici a počíná si jako bezmocný, nemocný člověk, neví, kdo je, kde je, proč jsou s ní lidé, kteří s ní jsou. Když jsou Willow, Tara a ostatní v nemocnici, Taru vyšetřuje jeden z lékařů, tak Willow pronese:

Willow je vyděšená, rozzlobená a připravená se Glory pomstít. Vypraví se za ní do jejího apartmá a chvíli to dokonce vypadá, že by mohla uspět. Ale jen opravdu chvíli, její magie ještě není zdaleka tak silná, jak by mohla být a Glory jí za okamžik dostane na kolena. Kdyby nepřišla do všeho Buffy, Willow by asi zemřela. Společně se jim podaří utéct.

Tara je tedy stále nemocná, nikdo neví, jak to bude dál a Willow se o ní neúnavně stará, pokud někdy měla dokázat, jak moc jí miluje, je to v tenhle čas. Glory naneštěstí zjistí právě díky Taře, že magický Klíč, je přece jen Dawn a začne bitva o život. Při rozhodující bitvě s Glory Buffy umírá a Willow stihne Taře vrátit její rozum. Glory a následky jí provázející je zničena za cenu života Buffy.

Willow a Tara jsou opět spolu v tom plnohodnotném slova smyslu a Willow se rozhodne pro velmi riskantní krok. Přivést Buffy zpět mezi živé. Tara má sice pochyby, zda nezasahují příliš do magie a zákonů jí danými, ale věří Willow, že to dokáže a to se následně i splní. Buffy je přivedena zpět.

Zatímco se Buffy znovu snaží začlenit do života, vztah Willow a Tary prochází velkou krizí, která naruší jinak harmonický vztah. Willow začíná čím dál více používat magii, používá jí i pře řešení obyčejných věcí, není to už je pomoc druhým. To vyvrcholí tím, kdy dá Taře zapomenout na jednu z jejich hádek. Tara na to přeci jen příjde a je překvapená, smutná a zklamaná tím, jak se k ní mohla Willow takhle zachovat, zvlášť když ví, jak moc trpěla, když jí Glory vzala rozum. Willow dostane ultimátum, týden bez magie, nebo se rozjedou. Willow neposlechne, použije kouzlo, které se ale obrátí proti všem a Tara jí opouští. Ve stejné době opustí Sunnydale i Giles.

Padnou poslední zábrany a Willow podlehne magii víc než kdy jindy, jako kamarádku si přivede Amy, která byla do téhle doby začarovaná do krysy a užívají si, co to jde. Snaží se zapomenout na Taru, ale zároveň si to i užívá. Po chvíli to ale přestane stačit a pokud se dá z magie udělat droga, tak Willow si užije do dna i tohle. Vše vyvrcholí tím, že Dawn, která jede s Willow v autě se vybourá a Dawn je zraněna. Willow je otřesena, vypadá, že pochopila jak moc se mýlila, chybovala a žádá pomoc, sama to nezvládne. Je jí vyhověno, snaží se přestat s magií úplně. Více či méně se jí to daří a její snaha je odměněna Tarou, která za ní jednou večer příjde, aby se usmířila a byly znovu spolu. Willow je překvapená, ale šťastná a maximálně potěšená:
Tara: There's just so much to work through. Trust has to build again, on both sides...you have to learn if... if we're even the same people we were, if you can fit in each other's lives, it's a long and important process and ... can we just skip it? Can you... can you just be kissing me now?
Následuje dlouhý polibek.

Willow a Tara jsou spolu druhý den ráno poté, co spolu strávily noc. Jsou celé šťastné, spokojené, znovu maximálně zamilované. S nimi mají radost i ostatní, především Dawn je tím přímo nadšená…do té doby, než se zahradě Summersových objeví Warren s pistolí v ruce a začne střílet po Buffy. Bohužel nezasáhne jen jen Buffy, ale jedna ze střel proletí i oknem, kde má ložnici Willow s Tarou. Tara naneštěstí stojí přímo u okna a střela jí projde levou stranou hrudníku. Její poslední reakce je, že si všimne krve, která z ní sama vystříkla na Willlowinu bělostnou halenku a potom se kácí k zemi.
Willow je úplně ohromena, šokovaná, okamžitě začíná plakat. Drží zoufale Taru v náručí a kolébá jí. Chce jí navrátit mezi živé, vzývá Osirise, stejného boha, který pomohl převést Buffy přes druhou stranu, ale dostává se jí odpovědi, že teď to nejde, protože Tara zahynula lidskou rukou, ne vinou magie, proto už pro ní není cesty zpět. Willow ho v zoufalství ničí.

Když Willow nemůže přivést Taru zpět, vydá se alespoň zachránit Buffy, ale především zabít toho, kdo tohle udělal její lásce. Provede tím sebe i všechny kolem doslova peklem, aby nakonec pochopila, že proti téhle bolesti se nedá bojovat, ne tím způsobem, jakým si ona vybrala….

Willow se nakonec s její smrtí vyrovná, nebo se spíše snaží vyrovnat. Dokonce potká i někoho nového na pokraji další apokalypsy, co se připravuje v Sunnydale, ale Tara…byla jen jedna.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katka Katka | 28. října 2011 v 16:27 | Reagovat

Miluju vztah Willow a Tary

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama